Ankaragücü’nün Forma Sponsoru “Velux” Ankara Oldu!
Haber
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 12:32
 
Ankaragücü’nün Forma Sponsoru “Velux” Ankara Oldu!
Ankara’da son yılların yükselen en prestijli karma projesi olarak dikkat çeken Velux Ankara, Başkent takımı MKE Ankaragücü’nün TFF 1. Lig 2021-2022 Sezonu’nda forma sponsoru oldu.
SPOR Haberi
Ankaragücü’nün Forma Sponsoru “Velux” Ankara Oldu!

Ankara’da son yılların yükselen en prestijli karma projesi olarak dikkat çeken Velux Ankara, Başkent takımı MKE Ankaragücü’nün TFF 1. Lig 2021-2022 Sezonu’nda forma sponsoru oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Velux Ankara Proje Sorumlusu ve Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat, “Milli Mücadele yıllarında ülkeye yaptığı hizmetlerle ön plana çıkan Ankaragücü’nün yeni sezonda giyeceği yeni sezon formaları “*İmalat-ı Harbiye Ruhu” mottosuyla tanıtıldı. Futbol denilince başkentimizle özdeşleşen Ankaragücü’ne Velux markamızla sponsor olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Ahmet Fırat ayrıca, “Öncelikle başkent ekibine yakışır bir sponsorluk çalışmasına imza attığımızı düşünüyoruz. Bu vesileyle Velux forması altında mücadele ederek ter dökecek değerli tüm futbolcularımıza da 2021-2022 Sezonu’nda başarılar diliyoruz” dedi.

Fırat Life Style, Ata Yıldız Grup ve A City firmalarının ortak girişimiyle Ankara’da yükselen lüks proje Velux Ankara ise 72 bin metrekare proje alanına sahip, 11 blok olarak tasarlandı. 1000 konutlu yapısıyla Velux Ankara, 6 bin 500 metrekare alana sahip açık AVM konseptiyle birlikte toplam 3 bloktan oluşuyor. Ayrıca 133 mağaza ile geniş bir meydan alanı sunulan proje, kullanıcılarına Ankara’da lüks bir yaşamın kapılarını da aralamaya hazırlanıyor.

Editöre not:

*  Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul çapında maçların yapıldığı İstanbul Ligi sürmekteyken savunma sanayisinde çalışan işçi futbolcular ile buralara işçi yetiştiren meslek okullarında okuyan gençler kendi kulüplerini kurmak için girişimlerde bulunurlar. İmalat-ı Harbiye Mektebinin son sınıf öğrencilerinden Şükrü Abbas öncülüğündeki Turan Sanatkarangücü ile Agâh Orhan öncülüğündeki Altınörs İdmanyurdu aynı tarihte, 31 Ağustos 1910 günü kurulmuştur. İki kulüplü bir birleşmeyle kurulduğu için kulübün kurucu iki başkanı vardır. Bu başkanlar Kazım Bey ve Hasan Muslihiddin Bey’dir. Daha sonra birleşecek olan iki takım ilk maçlarını birbirlerine karşı yaparlar. 4 Nisan 1911 günü yapılan maç 0-0 berabere devam eden maç çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamamıştır. Bu dönemde sendikal faaliyette bulunarak işçi haklarını savunan çevrelerle kulüpler yakın temas halindedir.

İmalat-ı Harbiye çalışanları tarafından desteklenen ve çalışanların bizzat oynadıkları Ankaragücü arması da, kuruluşu ile örtüşen bir semboldür. İmalat-ı Harbiye yani günümüz anlamıyla savaş malzemesi üretimi yapan devlet menşeili kuruluşun adıyla paralel olarak yatık bir mermiden esinlenerek çizilen logo, asaleti ve vatanı müdafaayı simgelemektedir. Ayrıca şehit veren iki takımdan birisi olan Ankaragücü, “Milli Mücadele” yıllarında ülkeye yaptığı hizmetlerle ön plana çıkmıştır.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı