Beykoz Üniversitesi lisans ve önlisans programlarına 3 yeni program ekledi
Haber
13 Temmuz 2021 - Salı 11:29
 
Beykoz Üniversitesi lisans ve önlisans programlarına 3 yeni program ekledi
İş dünyasında gelişen alanların insan kaynağı taleplerini yakından takip eden Beykoz Üniversitesi, yeni dönemde 3 yeni programı üniversite adaylarına sunuyor.
GÜNCEL Haberi
Beykoz Üniversitesi lisans ve önlisans programlarına 3 yeni program ekledi

İş dünyasında gelişen alanların insan kaynağı taleplerini yakından takip eden Beykoz Üniversitesi, yeni dönemde 3 yeni programı üniversite adaylarına sunuyor.

Lisans düzeyinde ‘Endüstri Mühendisliği’ ve ‘Psikoloji’ alanlarında İngilizce açılacak programlar yanında önlisans düzeyinde de küresel salgın ile birlikte yıldızı parlayan ‘E-Ticaret ve Pazarlama’ programını başlatıyor. Bu programlara burslu ve 50 indirimli öğrenci kabul edilecek.

 

 

Beykoz Üniversitesi, 2021-2022 tercih döneminde lisans ve önlisans programlarına üç yeni program daha ekledi. İş dünyasında hızla gelişen ve insan kaynağı talebi artan alanları yakından takip eden Beykoz Üniversitesi, mevcut 19 lisans programına İngilizce ‘psikoloji ve endüstri mühendisliği’ programlarını eklerken, mevcut 21 önlisans programına da küresel salgında yıldızı parlayan ‘e-ticaret ve pazarlama’ programını ekledi.

 

Nitelikli büyümeye devam eden Beykoz Üniversitesi; İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olmak üzere dört fakülte, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu olmak üzere iki yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki meslek yüksekokulu ve yüksek lisans programlarının sunulduğu Lisansüstü Programlar Enstitüsü’nde toplam 58 program ile eğitim-öğretime devam ediyor.

 

Geleceğin endüstri mühendisleri ve psikologlarını yetiştirecek

 

Yeni dönemde ilk öğrencilerini alacak olan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği (İngilizce) ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji (İngilizce) lisans programlarından mezun olan öğrencilerin Avrupa Dil Portföyü B2/B2+ genel düzeyinde İngilizce bilen, mesleklerini yurtdışında da yapabilecek yetkinlikte bireyler olarak iş dünyasında yerlerini almaları hedefleniyor.

 

Endüstri Mühendisliği (İngilizce) ve Psikoloji (İngilizce) lisans programlarında sekiz yarıyıl eğitim-öğretim alacak olan öğrenciler, aynı zamanda 7+1 müfredat yapısı ile bir yarıyıl boyunca iş hayatının içinde bulunarak öğrendiği teorik bilgileri uygulama imkânı bulacak. Üniversitenin ‘Yetkinlik Geliştirme Programı’ ile 14 temel ve yönetsel yetkinlikte de kendilerini geliştirme fırsatı bulacak olan öğrenciler gerekli koşulları sağlamaları halinde çift anadal/ yan dal yapma şansı da elde edecek.

 

 

E-ticaret ve Pazarlama Önlisans Programı da kuruldu

 

Dijitalleşme ve küresel salgının etkisi ile e-ticaretteki hızlı gelişme, nitelikli personel açığını da ortaya çıkarıyor. Beykoz Üniversitesi, bu alandaki insan kaynağı açığını dikkate alarak programları arasına E-Ticaret ve Pazarlama Önlisans Programı’nı da ekledi. Beykoz Üniversitesi dahil Türkiye’de yalnızca dört üniversitede bulunan E-Ticaret ve Pazarlama Programı’nda öğrenciler iki yıllık öğrenimleri süresince pazarlama başta olmak üzere, lojistik, dijital ve mobil reklamcılık gibi alanlarda yetkinlik kazanacak. Öğrenciler diğer önlisans programlarında olduğu gibi 3+1 eğitim müfredatı ile bir yarı yıl boyunca iş hayatının içinde bulunma şansı elde edecek.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı