''fikir sahibi olmakla, bilgi sahibi olmak çok farklı şeyler''Enerji Terapisti Burçin Bozkan
Haber
22 Temmuz 2022 - Cuma 14:01
 
''fikir sahibi olmakla, bilgi sahibi olmak çok farklı şeyler''Enerji Terapisti Burçin Bozkan
Bilinç altı kayıtları, bizi çocukluğumuza götürdüğü gibi, yüz yıllar öncesinden başlayan bir yolculuğa da çıkartabilmektedir.
SAĞLIK Haberi
''fikir sahibi olmakla, bilgi sahibi olmak çok farklı şeyler''Enerji Terapisti Burçin Bozkan

Uluslararası ThetaHealing uygulayıcısı ve eğitmeni(Bilinçaltı Terapisti) Burçin BOZKAN sorulmayanları sorduk..

''fikir sahibi olmakla, bilgi sahibi olmak çok farklı şeyler''
Burçin Bozkan

Bilinç altı kayıtları, bizi çocukluğumuza götürdüğü gibi, yüz yıllar öncesinden başlayan
bir yolculuğa da çıkartabilmektedir.

röportaj ümit karaman 1. bölüm.

Enerji terapistlerinin (bilinç altı uzmanlarının)hayatımızdaki önemi?

Var olan her şey aslında temelinde enerjidir. bizimle aynı frekansta olan olayları
hayatımıza çekeriz. Bu sebepten dolayı hangi frekansta titreştiğimiz çok önemlidir. Her
duygu ve düşüncenin hatta kelimenin kendine ait bir frekansı vardır. Hayatınızda hangi
duyguya ağırlık verirseniz onu daha çok yaşayacak olaylar silsilesini kendinize çekerseniz. Örnek olarak korkuyu ele alabiliriz. Hepimiz hayatımızda en az bir kere de olsa korkmuşumuzdur veya o korkuyla yaşamışızdır. Ya da bilinçaltınızda saklanmış öfke duygusu sahipseniz sizi sürekli öfkelendirecek olayları yaşamak artık kaçınılmaz olmuştur. Bu sebepten dolayı enerji çalışmalarıyla frekansımızı yükselttikçe, yaşadığımız gerçeklik de olumlu olarak değişime uğrar. Sen değişirsen dünya değişir sözünün anlatmak istediği de budur. Bilinçaltı kayıtları tekamül sürecini ve hayatınızın gidişatını belirler.

Bilinçaltı konusunda en çok sizi ziyaret eden kimler ve meslek grupları dersek bize neler
söylemek istesiniz?

Bunu belli bir meslek grubuna indirgemek gerçekten benim için çok güç ama, en çok anlaşılmadığını, düşünen güvensizlik ve çaresizlik duygusu hayatının temeline yerleşmiş her yas grubu ve meslekten kişiler geliyor .

Enerji terapistlerinin en önemli konuları nedir, nelerden oluşmaktadır?

Danışan kişi için, şikayetçi olduğu durum neyse, benim için o sırada en önemli konu odur. Danışanlarımda yaşanan olaylar farklı olsa da, iç dünyalarında çektikleri acı ve sıkıntı aynı. Seanslarda, durumdan çok kişinin duygu ve hislerine odaklı olarak ilerliyorum.
Seanslarımda kullandığım thetahealing tekniği; fiziksel rahatsızlıklar ve hastalıklar, bağımlılıklar, ilişki problemleri, maddi sıkıntılar, özgüven problemleri gibi gündelik yaşamı olumsuz yönde etkileyen birçok konuda net ve kalıcı çözüm sunmaktadır.

Bilinçaltında yer alan kayıtlarımız bizi nereye kadar götürebilir?

Bilinçaltı kayıtları, bizi çocukluğumuza götürdüğü gibi, yüz yıllar öncesinden başlayan
bir yolculuğa da çıkartabilmektedir. Biz bunları dört seviyede incelemekteyiz. Birincilisi öz
seviye dediğimiz, yani anne rahmine düştüğümüz andan itibaren başlayan kayıtlar,
ikincisi genetik seviyeden gelen kayıtlar, üçüncüsü yedi nesil öncesinden ve geçmiş yaşantılarımızdan (reenkarnasyon)bugüne kadar gelen kayıtlar, son olarak da ruhsal seviyede kayıtlı olan, travmalar ve kemikleşmiş duygular, olarak karşımıza çıkmaktadır. Seansa başlamadan önce kişinin probleminin nereden ve neyden kaynaklı olduğunu bilemiyoruz. Bazen negatif kayıt ,sadece kişinin öz seviyesinde ya da genetik seviyesinde olurken bazen de dört seviyede birden kayıtlı olabiliyor.

Reenkarnasyon hakkında kısa bir bilgi verir misiniz?

Reenkarnasyon, bedenin ölüp ruhun farklı bedenlerde tekrar tekrar dogmasıdır. bunun amcacıda ruhun farklı hayatlarda ve hatta boyutlarda varoluşu deneyimleyerek erdemleri tam manasıyla öğrenmek vekemale ermek.

Enerji terapistliği suistimal ediliyor mu, ediliyorsa sizce insanlar neyi nasıl seçmeli?

Farkındalığın artıp bilincin yükselmesiyle hemen hemen herkesin ilgi odağı olan ve birçok farklı yöntemle karşımıza çıkan varoluşsal enerji kavramı çok kısa sürede büyük bir sektöre dönüştü. rağbetin bu kadar büyük olduğu bir yerde elbette suistimaller ve bilgi kirlilikleri baş gösteriyor. içine girdiğinizde sizi heyecanlandıran, görünenin ve bilinenin ötesinde bambaşka bir gerçeklikle karşılaşıyorsunuz ve birçok insan bunun büyüsüne kapılıp, aldığı eğitimlerle bunu kendine bir meslek haline getiriyor. Lakin, işin bundan çok daha fazlası, kadim bilgileri en doğru şekilde ögrenmek, idrak etmek ve ilk önce kişinin kendi hayatında uygulayabilmesi gerekmektedir.

Fikir sahibi olmakla, bilgi sahibi olmak çok farklı şeylerdir.

Her tekniğin kendine has felsefesi vardır. Uygulayan kişi bu felsefeyi özümseyerek erdem sahibi olmalı ki böylece kendisine danışan kişiye ve bütüne en iyi seklide hizmet edebilsin. kısacası, bu alanı meslek olarak seçmeden önce kişi kendi ruhsal gelişimine büyük yatırım yapmalı ve erdemleri kendi içinde özdeşleştirmeli, .ayrıca, etik kurallara sahip olmalıdır. Aynı zamanda seansların net sonuç vermesi için giden kişinin de inanması en önemli unsurlardan biridir. Eğer kişi gidip bi deneyeyim olursa devam ederim, mantığıyla hareket ederse o seanstan pek bir fayda görmeyecektir. önce inanıp sonra eyleme geçildiği takdirde başarılı sonuçlar elde edilir. unutulmamalıdır ki bizler şifanın kaynağı değiliz sadece o kişiye kendisini açtığı kadarıyla bu yolda rehberlik eden aracılarız. kişinin isteği ve inancı olmadan ilerlemek mümkün değildir. Kısacası şunu çok net ifade edebilirim, önce inanmak ve sonra denemek gerekir. eğer inanmadan gidiliyorsa enerji terapistleri olarak bu insanlar karşısında, havanda su dövmekten başka bir işe yaramayız. Çünkü biz neye inanırsak zihnimiz bize onu sunmakla görevlidir. 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''fikir, sahibi, olmakla,, bilgi, sahibi, olmak, çok, farklı, şeyler''Enerji, Terapisti, Burçin, Bozkan,
Yorumlar
Haber Yazılımı