PELİ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜKLERİNDE İLK 500'DE
Haber
29 Mayıs 2021 - Cumartesi 19:17
 
PELİ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜKLERİNDE İLK 500'DE
Türk sanayiinde bir çığır açan ve 74 ülkeye ihracat yapan Vezirköprü Orman Ürünleri PELİ markasıyla Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının bulunduğu listeye girdi. Vezirköprü Orman Ürünleri ilk 500 şirket arasında yer alarak Karadeniz bölgesinin en büyük entegre tesisi olduğunu kanıtladı.
EKONOMİ Haberi
PELİ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜKLERİNDE İLK 500'DE

İstanbul Sanayi Odası'nın gerçekleştirdiği İSO 500 sıralamasının 2020 sonuçları açıklandı. Her yıl, Türkiye'nin en büyük şirketlerinin yer aldığı sıralamada 2020 yılında ilk 500’e Karadeniz’in en büyük entegre tesislerinden biri olan Vezirköprü Orman Ürünleri de girdi.

Türkiye'de sanayi faaliyet alanındaki en büyük kuruluşları tespit etmek için yapılan İSO 500, bu kuruluşlara ait değerlere bakarak hazırlanıyor. Araştırmada, kurumun;  net satışlar, üretimden satışlar, ihracat (dolar olarak), vergi öncesi dönem kar ve zarar, faiz amortismanı ve vergi öncesi kar, zarar, aktif-pasif toplamı, yıllık ortalama çalışan sayısı, ar-ge harcamaları, brüt katma değerin hesaplanmasında kullanılan faktör gelirleri, ödemeleri gibi tüm verileri dikkate alınıyor. Şirketlerin her yıl ne kadar geliştiklerini, büyüdüklerini görmeleri açısından oldukça önemli bir yeri olan ISO 500 listesi, sanayi sektörü için de bir referans kaynağı olarak kabul ediliyor…

74 ÜLKEYE İHRACAT

Peli Parke Genel Müdür Yardımcısı Burak Güven Orhun ilk 1000’den 500 firma arasına girmeleri ile ilgili ‘’Öncelikle ilk 500’de yer aldığımız için gurur duyuyoruz” dedi.

Son 5 yıllık süreçte yaptıkları yatırımlarla düzenli olarak büyüme gösteren Vezirköprü Orman Ürünleri 2020 yılını yatırımlara ve yeniliklere ayırdı. Orman ürünleri sektöründe birçok ilki gerçekleştiren firma pandemiye rağmen zorlu geçen bu süreçte büyüme göstererek hedeflerine ulaştı.

Bu başarının, bizlere vizyon veren yönetimin ve takım halinde çalışan Vezirköprü Orman Ürünleri çalışanlarının ortak başarısı olduğunu söyleyen Burak Güven Orhun ‘’Firmamızı her yıl büyüterek daha da ilerilere taşıyoruz. Vezirköprü’de 200 bin m2 açık alan olmak üzere 160 bin m2 kapalı alanda üretim yapıyoruz. Ülkemizde orman ürünleri sektörü devamlı kendini geliştiren, yatırım yapılan, son derece büyük bir sektör. Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük entegre tesislerden biriyiz. Tamamen yerli üretici olarak ana pazarımız olan Türkiye ve aynı zamanda ihracata yönelik çalışmalara önem veriyoruz.. Vezirköprü Orman Ürünleri bünyesinde ürettiğimiz ürünleri Türkiye’nin her köşesine Peli standartlarında hizmet veren bayi yapısı ile beraber yurtdışında Güney Amerika’dan Çin’e, Doğu Avrupa Ülkeleri’nden Orta Doğu’ya, Güney Afrika’ya kadar 74 ülkeye ihraç ediyoruz. Önümüzdeki dönem PeliParke olarak hedefimiz, katma değerli ürün portföyümüzü geliştirerek tüm paydaşlarımızın hayatına uzun vadeli değer katmaya devam etmektir.’’  diyerek görüşlerini paylaştı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı