PHOTO SAFARI BAŞLIYOR!
Haber
23 Eylül 2021 - Perşembe 16:38
 
PHOTO SAFARI BAŞLIYOR!
Fotoğraf çekmeyi seven herkesin katılabileceği Photo Safarisi Kapadokya’da başladı. PHOTO SAFARI, yalnızca 17 UNESCO ana unsurunda gerçekleşecek.
GÜNCEL Haberi
 PHOTO SAFARI BAŞLIYOR!

Fotoğraf çekmeyi seven herkesin katılabileceği Photo Safarisi Kapadokya’da başladı.  PHOTO SAFARI, yalnızca 17 UNESCO ana unsurunda gerçekleşecek.

Kapadokya Photo Safarisi’nin sonunda en iyi fotoğraflar para ödülü alacak ve büyük ödül için yarışa devam edebilecek.
Organizasyonun amaçlarından biri de,
kültür turizmini hareketlendirmek…
 -TOURISTICA PHOTO SAFARI’nin ilk durağı Kapadokya
Photo Safari 29 Mayıs’ta İstanbul’da sona erecek.
Photo Safari Organizasyon Komitesi Başkanı Serdar Karaduman, “projede bu yıl Türkiye’nin UNESCO DÜNYA KÜLTÜREL miraslarından 17 ana unsuru fotoğraflanacak” dedi.

Türkiye’de önemli sivil toplum kuruluşlarından olan; Türkiye Tanıtma Platformu (TUTAP), Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED, Turizm yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED), kültür turizmine dikkat çekmek amacıyla bir araya geldi. Ve Türkiye UNESCO ana unsurlarında gerçekleşecek bir foto safari organizasyonunu başlattılar. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nın da desteklediği bir sosyal sorumluluk projesi olan Foto Safari, konsept olarak yalnızca UNESCO unsurlarında gerçekleşecek. Organizasyonun ana sponsorluğunu ise Touristica firması gerçekleştiriyor.

Kapadokya Photo Safarisi’nde; birinciye 5 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 3 bin TL para ödülü verilecek.

 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı