SAĞLIK TURİZMİNE ELİT BİR DOKUNUŞ: FLORYA ELİT İSTANBUL
Haber
18 Temmuz 2021 - Pazar 13:55
 
SAĞLIK TURİZMİNE ELİT BİR DOKUNUŞ: FLORYA ELİT İSTANBUL
Elit İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Şener ile hastaneyi, özelliklerini ve verdikleri hizmetleri konuştuk. Elit İstanbul’un sağlık turizmi kapsamında iyileşmelerini sağlayıp yolcu ettiği birçok hastası var. Bu bir gurur kaynağı gerçekten mutluluk sebebi. Saç ekiminden estetiğe kalple ilgili işlemlerdan tutun da aklınıza gelebilecek her türlü konuda hastalarımıza hizmet veriyoruz
SAĞLIK Haberi
SAĞLIK TURİZMİNE ELİT BİR DOKUNUŞ: FLORYA ELİT İSTANBUL

İstanbul’un elit semtlerinden birinde Florya’da semtin şanına yakışır bir tıp merkezi hizmet vermeye başladı. Elit İstanbul tam donanımlı, birçok branşı bünyesinde barındıran son teknolojiyle donatılmış önemli bir sağlık merkezi. Pandemi süresince değerini daha çok anladığımız sağlık kuruluşlarına bir yenisin daha eklenmesi sağlıkta umutlarımızı bir kez daha artırdı. Elit İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Şener ile hastaneyi, özelliklerini ve verdikleri hizmetleri konuştuk. İçtenlikte sorularmızı cevaplayan Şener’e böyle bir sağlık kuruluşunu sağlık sektörüne kazandırdığı için peşinen teşekkür ediyoruz.

 

AKTÜEL: Bize biraz hastaneden bahseder misiniz?

 

MURAT ŞENER: Elit İstanbul 2000 metrekare alana kurulmuş bir Sağlık merkezidir.  Bu sağlık merkezinde tüm ana branşlarda hizmet vermekle birlikte aynı zaman da medikal estetik, diş, klinik psikoloji, beslenme ve diyet ve aynı zaman da saç ekimi gibi sağlık turizmi hizmeti vermekteyiz. ELİT İSTANBUL 7/24 acil servis ve biyokimya laboratuvarları ile önemli bir sağlık kuruluşudur.

 

AKTÜEL: Elit İstanbul hikâyeniz nasıl başladı?

 

ŞENER: Aslın da ben şunu şöyle açıklıyım size Burayı kurmadan önce Bir çok hastane de hizmet verdim ve bulunduğum özel kuruluşlar da verilen hizmetleri yapılan işlemleri gördüğüm eksiklikleri kendi kuruluşum da daha iyi yapmak için bu özel hastaneyi kurduk. Çünkü hep şöyle Bir şeyi söyledim çoğu Zaman  hastaları ve yapılan yanlış  işlemleri gördükçe ben olsaydım asla Şu şekilde yapmazdım diyerek başlattığım Bu yolculuğu Gerçeğe dönüştürme kararını aldım ve Sonrasın da daha önemli olan tüm branşlar da her hastalarımızı kendine özel hissettirecek hizmeti sunmak ile bu güzel yolculuğumuz başlamış oldu 5 yıldır bu rüyamızı gerçekleştirmenin Onuru ve gururu içerisindeyiz.

 

AKTÜEL: Mesleğiniz den dolayı psikolojik sorunlar ve stres yaşıyor musunuz  ?

 

ŞENER: Ben şunu fark ettim  doktorluk para için yapılabilecek bir meslek asla değil.  bizler Sabah 08,00  akşam 18:00 denildiğinde tüm sorumluluklarını olduğu yerde bırakıp gidebilen olmadık hiç. Eğer doktorsanız tüm hastalarınızın sorumluluklarını kendiniz de taşıyorsunuz. Bu sebeple bizler nereye gidersek gidelim hastalarımızın dertleri hastalarımızın  mutlulukları bizimle geliyor. Dolayısıyla bizde mesai mefhumu olmuyor. Çocuklarınız oluyor, onların büyümesine şahit olamıyorsunuz, işte bu kısmı psikolojik olarak yıpratıyor bazen bizleri.

Çünkü düşünsenize sevdiğinizle yemeğe çıkıyorsunuz birden telefon geliyor  ve acil kalkmanız gerekiyor. Hem aile yaşantısı hem de mesleğiniz arasında dengeyi kurabilmek gerçekten çok zor. Velhasıl doktorluk zor zanaat ama bir o kadar da manevi hazzı fazla olan bir meslek, Çünkü insanlara en zor anlarında faydalı olmak harika bir duygu.

 

AKTÜEL.; Neden Elit İstanbul tercih edilmeli.

 

 

ŞENER: Hani demiştim ya ben olsaydım böyle yapmazdım düşüncesiydi bana elit İstanbul’u açtıran.. Dolayısıyla buradaki hekimlerin hepsi aslında başka bir ben.. Hepsi benim etik anlayışımla uyan hepsi elit hizmet vermek konusunda duyarlı olan insanların bir araya geldiği bir kurum Elit İstanbul.

Biliyorum  ki hastalarımız buraya geldiklerinde Tüm hekimlerimizin temel düşüncesi daha fazla para kazanmak değil hastanın daha nasıl iyi bir duruma gelebileceği. Hastalar bir kere geldiklerinde bunu hissediyorlar zaten, Dolayısıyla bizim referans hastalarımız çok fazladır. Hekimlerimizin yanında yardımcı personelimize verilen eğitimler hastaya iyi hizmet odaklı olduğu için güleryüz ve empati kaçınılmaz oluyor. Arabanızı teslim ettiğiniz valeden başlıyor bizim güvenli hizmetimiz... 

 

AKTÜEL: Tıp alanındaki gelişmeleri, hastaneniz ne şekilde değerlendiriyor?

 

 

ŞENER: Doktorluk olduğu yerde sayan bir meslek değil.. Ya da şöyle söyliyim siz olduğunuz yerde saymayı düşünen biriyseniz  zaten uzun vadede iyi bir hekim olamıyorsunuz. Velhasıl Sürekli gelişen gelişmeye açık ve akademik kariyeri hala devam eden Hekimlerimiz var elit İstanbul’da..Doktorlarımızın belli aralıklarla yaptığı toplantılar hem her hekimin kendi alanındaki Gelişmeleri bir diğer hekime  aktarması Açısından Hem de geliştirmesi açısından harika oluyor. Biz hastanemizde bunu yapıyoruz, Asla her şeyi biliyorum demiyoruz hep öğrenmeye devam ediyoruz... Tıp alanındaki her gelişmeyi koşulsuzca kabul etmiyoruz tabii ki

Mutlaka bunlar üzerinde diğer hekimlerimizle beyin fırtınası yapıyor ve sonrasında kendi Kurumumuzda uygulamaya başlıyoruz başlıyoruz

Gelişen teknoloji ile beraber gerçekten yararlı olduğunu düşündüğünüz cihazları kurumumuza mutlaka dahil etmeye çalışıyoruz

 

Soru : Hastanenizde kaç personel bulunuyor ve günlük kaç hastaya hizmet veriliyor?

 

Hastanemizde Hekiminden , Yardımcı personeline toplam 80 personelle yapıyoruz aslında yaptığımız her şeyi.. Evet bizler doktor olarak Başrolde bile olsak O kadar görünmez ama olmasalar olmayacak gizli kahramanlarımız var..

Günlük bakılan hasta sayısı özellikle bu pandemi döneminde ciddi anlamda değişkenlik göstermekle beraber aslında ihtimal verdiğimiz kadar düşmedi de diyebiliriz.. Şunu söylemeliyim pandemi olmadan önce kendimize koyduğumuz hedefler ilk başlangıçta belki günde on hasta iken bir yılda günde 100 hastaya kadar çıktı..

Ama dediğim gibi hastanelerde  günlük bakılan hasta sayısı mevsime göre bile değişen bir durumdur

Yazları genelde insanların göç mevsimidir dolayısıyla hele de bizim gibi genelde yazları yazdıklarına giden bir kesimin olduğu muhitte ise yeriniz Bir miktar düşüş beklemeniz kaçınılmaz oluyor.

Hastalarımız sadece Florya’dan olmadığı için hatta yurtdışından ve farklı şehirlerden de bir çok hastamız olduğu için bu değişken dönemlerde ciddi bir sıkıntı neyse ki yaşamıyoruz.

 

AKTÜEL: Türkiye sağlık turizmi açısından ne gibi avantaj ve dezavantajlara sahip? Elit istanbul ailesine  yurt dışından da hastalar geliyor mu?

 

ŞENER: Türk hekimlerinin  aldığı eğitimin yurtdışındaki bir çok tıp eğitimi veren üniversiteden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.. Gerçekten Türkiye’deki  hekimler çok çok iyi.. Dolayısıyla sağlık turizmi anlamında ülkemize gelen hasta memnuniyeti açısından bu çok ciddi bir avantaj.  Yurtdışından gelen hastaların teşhis ve tedavisi nde Çok iyi bir aşamada olduğumuzu söyleyebilirim

Bizlere de sağlık turizmi ile gelen hastalarımızın hem estetik anlamında hem farklı cerrahi müdahale gerektiren işlemler anlamında  Memnuniyetle ülkemizden ayrıldığını söyleyebilirim.. Kendi alanımdan örnek verecek olursam kaçınılmaz kalp ameliyatı öngörülen hastaların bir şekilde ismimi duyup buraya geldikten sonra ameliyatsız iyileşe bildiklerini görmeleri bence ülkemize olan güvenlerini çok daha fazla artırıyor diye düşünüyorum.

Ülke olarak aslında çok ciddi bir potansiyelimiz varken bence bunun gösterebildiğimiz  kısmı devede kulak gibi kalıyor derler ya aynen öyle. Bence bu çok ciddi anlamda dezavantaj.

Elit İstanbul’un sağlık turizmi kapsamında iyileşmelerini sağlayıp yolcu ettiği birçok hastası var. Bu  bir gurur kaynağı gerçekten mutluluk sebebi.

Saç ekiminden estetiğe  kalple ilgili işlemlerdan tutun da aklınıza gelebilecek her türlü konuda hastalarımıza hizmet veriyoruz

Ve beni en çok mutlu eden ne oluyor biliyor musunuz hani sağlık turizmiyle size bir hasta geliyor ve sonra beni size gelen bir arkadaşım yönlendirdi diyerek dünyanın bir ucundan bir başka hasta geliyor.. İşte o zaman diyorsunuz ki iyi ki iyi ki doktorum

 

AKTÜEL: Hastalara ne gibi kolaylıkların sağlanması gerektiğine inanıyorsunuz? Hem siyasi otorite, hem de hastaneler nezdinde. 

 

ŞENER: Ülkemizdeki özellikle  özel hastanelerde hastalara konforlu bir hizmet verildiğini  düşünüyorum ve görüyorumda bunu.. Özellikle checkup hizmetlerinin yaygınlaştırılmasının halkımızın bu konuda bilinçlendirilmesinin Oldukça doğru bir girişim olacağını düşüyorum. Sonuçta erken teşhis kurtarır bu bir gerçek.. Tek eksik bu konuda yeterli bilinçlendirme       yapılması gerekiyor.

Halkımızın bilinçlendirilmesi ile ilgili,  görsel basın yazılı basın daha farklı kampanyalar bence bunların hepsi artırılmalı

İnanın Türkiye’de hastalarımızın aldığı hizmet diğer ülkelere kıyasla üst düzeyde diyebilirim

Tabi bunu kendi hastaneme özelleştirdiğimde zaten hizmetlerimiz hep hasta odaklı olduğu için Konfor ve memnuniyet Beraberinde geliyor zaten. Örnek aldığınız başka bir sağlık merkezi var mı: Asistanlığımda bir çok hastanede çalışma fırsatım oldu. Dolayısıyla bu hastanelerdeki iyi ve kötü tarafları irdeleyebildim. Bu benim için ciddi bir kazanım oldu aslında iyi olan yerleri kendime örnek alıp  hastanemde uygulamaya geçtim eleştirdiğim ya da iyi bulmadığım yönleri ise kesinlikle yapmadım. Bu işe idmanlı girdim diyebilirim yani Yaşanmışlıkların hepsi öyle ya da böyle bir kazanım oluyor gerçekten Tabi değerlendirebilene..

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, TURİZMİNE, ELİT, BİR, DOKUNUŞ:, FLORYA, ELİT, İSTANBUL,
Yorumlar
Haber Yazılımı