Ana Sayfa > KÜLTÜR SANAT

ÖZGE FIŞKIN’LA MÜZİĞE VE HAYATA DAİR…
03 Ocak 2016
​Özge Fışkın’la D22 Tiyatro sahnesinde vereceği akustik konser öncesinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Masallarına dinleyicisini de buyur eden bu büyülü sesin sahibiyle yaptığımız söyleşiye, gelin birlikte adım atalım…
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
ÖZGE FIŞKIN’LA MÜZİĞE VE HAYATA DAİR…

Merhaba, öncelikle biz Özge Fışkın ile neden bu kadar geç tanıştık onu sormak istiyorum?

Onun sorumluluğu tamamen bende. Ben aslen Ankara’lıyım. Ankara’dan İstanbul’a geldiğimde 24-25 yaşındaydım. Ben İstanbul’a gelirken, hemen albüm yapacağım hayaliyle gelmiştim. Ama tabi bu işler çok kolay işler değil. Eğer o zaman o hamleyi yapıp, cesaret edip, albüm yapmış olsaydım dinleyici ile daha erken tanışma fırsatım olacaktı. O zaman tabi ki bu internet dünyası şimdiki gibi olmadığı için, pek çok kişi gidip albüm satın aldığı için ve albümdeki şarkılara vakit ayırabildiği için erken bir tanışıklık olacaktı ama ben hem buraya adapte olmak hem biraz daha tecrübe kazanabilmek, hem de kendi üretmek istediğim müziğe dair biraz biriktirebilmek adına zamanı hoyrat kullandım. Ve 2007’de çıktı ilk albüm. Ama albüm çıkana kadar da çok aktif şekilde hem İstanbul’da hem de Ankara’da kendi gruplarımla sahne aldım. Ayrıca albüm öncesinde de bir 4-5 senelik Sertap Erener’le çalışmam söz konusu, vokal yapmıştım. Levent Yüksel’e de keza öyle… Sonrasında 2007’de albüm çıktı. Ondan bu yana da çalışmalarım devam ediyor.

Medyada çok fazla yer almıyorsunuz ama buna rağmen inanılmaz kemikleşmiş bir hayran kitleniz mevcut. Sadece şarkılarınızla gündemdesiniz, bunu nasıl sağlıyorsunuz? Dinleyici ile aranızdaki bu özel bağın sırrı nedir?

 Müzik benim mesleğim, işim değil; hayatım. Ben müzik yapabilmek için çok mücadele ettim. Başta ailemi ikna edebilmek için geçen yıllarım var bununla ilgili. Sonunda bir orta noktada buluştuk. Şimdi çok mutlular ama, tabi ki giden zaman geri gelmiyor. Ben sahnede olmayı, şarkı söylemeyi kendimi bildim bileli çok seviyorum. Naçizane kendim de bir şeyler yazıp çizmeye çalışıyorum. Zaman içerisinde aynı şekilde hisseden, düşünen çok kemik, çok kıymetli ve çok sadık bir kitle oluştu. Diğer yandan da gündemde olmamamın şöyle bir gerekçesi var; albümlerimin arasında çok uzun zamanlar var. Yine aynı şekilde bir sonraki adımda nasıl bir ekiple çalışacağım, neler anlatmak istiyorum, böyle ince eleyip sık dokumaktan birinci ve ikinci albüm arasında o aralık çok uzun oldu. Bunun sonucunda da tabi dinleyici ister istemez başka tarafa konsantre olabiliyor. Bir de zaman çok çabuk değişiyor. Kriterler çok çabuk değişiyor. Ayak uydurmak, hiç durmamak, çok çalışmak lazım. Ben faturayı yine kendime kesiyorum. Ama artık adapte oldum. Ben de bayağı o arayı açmadan devamlı üretmeye çalışıyorum. O giden yılların intikamını almaya çalışıyorum, öyle söyleyebilirim.

Umarım daha sık görürüz sizi. Ayrıca çok az klibiniz var. Beş tane mi, altı tane mi?

Şimdi klip çekmek, ekonomi isteyen yani para isteyen bir şey. Hele hele şarkının ruhunu doğru yansıtabilmek istiyorsanız, doğru yönetmenlerle çalışmanız lazım. Müzik kanallarında bunların dönebilmesi için yüksek kalitede videolar olması lazım. İlk iki albümde evet o açıdan pek şansım yaver gitmedi. Ama son albümde iki tane video çektik. Yakında üçüncüyü de çekeceğiz, bir Mabel Matiz çalışması olan “Son Kale” isimli şarkıya… Albümde yer alan Mabel’in bu güzel hediyesini biz 2016 yılı için tekrar düzenledik. Şarkının kendi var olan enerjisini bir kez daha ortaya çıkaracak daha dinamik bir düzenleme yaptık. Düzenlemeyi Sabi Saltiel yaptı. Çok ciddi bir emeği var. Yakın zamanda onu kliplendireceğiz. İşte her şeyle ilgili daha fazla ve daha fazla.

Sizin egolarınızdan fazlasıyla sıyrılmış olduğunuzu düşünüyorum. Çünkü işini iyi yapan hemen hemen herkesle bir düetiniz var. Egonuzu nasıl bu kadar aşağıda tutabiliyorsunuz?

Her sahneye çıkan insanın, sanatın her dalıyla ilgilenen sanatçının bir miktar egosu var. Benim de var. Ama ben hep şunu düşündüm; çok genç yaşlarda da, hatta doğduğumdan beri sesim benim doğuştan sahip olduğum bir güç, 90-60-90 olup 1.80 boyunda bir kadın olmakla, çok kuvvetli ve kudretli bir sese sahip olmak aynı avantaj. Ama ben bu avantaj dezavantaja dönmesin diye çok fazla düşündüm. Biraz daha nasıl geliştirebilirim, tekniğimi nasıl ilerletebilirim diye sürekli çalıştım. Çünkü ben alaylıyım okullu değilim. Ve bu bana verilmiş olan hediyeyi hep hem el üstünde tuttum, hem de çok önemsememeye çalıştım. Çok da faydasını gördüm. Hala da görüyorum. Çünkü hayatın bir oyun olduğunu düşünüyorum. Çok acı gerçekler var, çok acımasız tarafları var. İşte ben müzik yaparak o gerçekleri unutmaya çalışıyorum zaman zaman. Dinleyiciye de işte bazı şeyleri iki saat benimle oluyorlarsa ya da evde şarkılarımı dinliyorlarsa o süre boyunca unutturmaya çalışıyorum. Şanslıyım da üstelik, bütün bu yolculuk boyunca çok kıymetli müzisyenlerle yan yana gelebildim. Yani daha ortaokul lisedeyken çok öykündüğüm, örnek aldığım müzisyenlerle yollarım kesişti. Onlar da her zaman çok destekleyici oldular. Sahne üstünde de aynen çok kıymetli müzisyenlerle çalıştım. Müzik pozitif duyguyla yapılması gereken bir şey bana kalırsa. Bu bir sinerji ve çalışan içinde olan herkesin emeği ile ortaya bir şey çıkıyor. Ben bütün onları birleştirip seslendirmeye çalışıyorum. O noktada da elimden geldiğince herkesle aynı platformda buluşmaya çalışıyorum.

Kendinizde şarkı sözü yazıyorsunuz, duygularınızı çok güzel ifade ediyorsunuz. Kaleminiz çok kuvvetli. Yazdıklarınız bir yaşamın taşımı mı?

Ben kariyerime iyi bir şarkıcı olmak için başlayıp senelerce işin yazma kısmı ile ilgili olarak çok mesai yapmadım. Pek içine kapanık bir tip değilim. Konuşmayı da pek çok seviyorum, edebiyata da ilgim var ama meselenin teknik kısmına geç giriş yaptım, bayağı bir kafa patlattım öyle söyleyeyim. Mesela Fikret Şeneş olağanüstü bir şarkı sözü yazarı. Son albümde onun sözlerini yazdığı “sana doğru” var. Büyük hayranlık besliyorum kendisine. Keza Murathan Mungan, Şehrazat, Sezen Aksu… Oturup bayağı ders çalıştım. Başlarda hiç olmadı. Bütün yazdıklarımı, karaladıklarımı attım kenara. Bir süre sonra kendimce bir formül bulduktan sonra evet o noktada gündelik hayatta yaşadıklarım, hayatta bana çarpan, beni heyecanlandıran, üzen ya da çok mutlu eden minik minik hikâyeleri yazmaya başladım. Bazen sözle müzik beraber çıktı, bazen yazılmış müziğin üstüne yazdım. Hala da çalışmaya devam ediyorum. Çok teşekkür ediyorum eğer bir edebiyatçı olarak beğendiyseniz.

Çok beğeniyorum. Yüreğinize sağlık tekrardan. İnsanı bir yerden yakalıyor ve bırakmıyor o çok önemli. Sesinizde de bu böyle. İnsan yakalanınca bırakamıyor.

Çok sağol, çok teşekkür ederim. Ben özellikle son albümden itibaren, hani ikincide de var o denemelerim ama, şarkıya hep umudu eklemeye çalışıyorum. Biraz tabi hayat içerisinde insanın kendisiyle ne kadar barıştığıyla alakalı bu. Zaman zaman “neden bunlar benim başıma geliyor” der ya insan, işte o kısımdan yırttıktan sonrasını eklemeye çalışıyorum. Ben şarkı sözlerimin içine umut ekiyorum. Yani hikâye ne kadar trajik olursa olsun, yaşamaya devam ediyorsak umut olmalı diye düşünerek yazmaya çalışıyorum.

Peki yeni çalışmalar var mı?

Ben uzun süredir konserlerimde, sahnede kendi şarkılarımın dışında, çok usta müzisyenlerin seslendirdiği ama benim de söylemek için can attığım şarkılar seçip yerleştiriyorum. Şimdi de bununla ilgili bir repertuvar çalışması yapıyorum. Eğer becerebilirsem bu sene içerisinde belki öyle bir şey yapacağım. Bütün konsepti belirledikten sonra tabi ki. Şimdilik çalışmalara devam ediyorum bakalım.

Özge Fışkın müzikle ilgilenmediği zamanlarda ne yapar?

Yemek yapıyorum çok fena halde. Öğrencilik döneminde ailem Bursa’daydı ve ben Ankara’da okudum. İş başa düştü. Önce annemin yazdığı tariflerle bir takım deneysel teşebbüslerde bulundum. Sonrasında baktım ki ben bu işi çok seviyorum, arkadaşlarıma yemek yapmaya başladım. Hala bir takım tariflerin peşindeyim. Bilmiyorum ama uzun vadede bununla ilgili bir şey yapmak istiyorum. Artık bu bir yemek kitabı mı olur, bir mekân açmak mı olur, bilmiyorum. Şu anda çok amatörüm. Ama yemek yapmak, müzik yapmak gibi bir şey benim için.

Terapi gibi geliyor size galiba?

Aynen öyle … Benim kafam pek durmayan bir kafa. Meditasyon işini bile hala beceremiyorum o kadar uğraşmama rağmen. Bir tek yemek yaparken sakinleşiyorum. Yemek yapmayı seviyorum. Gezmeyi de seviyorum mesela. Fırsat buldukça geziyorum ve İstanbul beni hala şaşırtabiliyor. Hala bilmediğim ve ilk defa karşılaştığım sokaklar var. 18 sene oldu buraya geleli ama o turist ruhunu kaybetmemiş durumdayım.

Peki son olarak söylemek, eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Şunu belirtmem lazım; son albümü uzun zamandır sahne üzerinde müzik yaptığım çok yakın dostlarımla, yoldaşlarımla yaptım. Gürkan Bozacı, Gürbüz Barlas ve Mehmet Demirdelen. Onların çok büyük emekleri var. Ve bütün bu süreçte çok çalıştılar, çok uğraştılar ama işte hayat; Gürbüz Barlas’ı kaybettik. Onu her sahneye çıktığımda, hayatımın her anında şarkılarla yaşatmak için uğraşacağım. Son olarak bunu söylemek istiyorum.
 
Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz… 

Ben teşekkür ederim…

Röportaj&Fotoğraflar: Karina Solmaz AKÇA
 
ÖZGE FIŞKIN’IN OCAK AYI İÇİNDEKİ KONSERLERİ
 
8 Ocak Beyoğlu Hayal
13 Ocak Kulis Bebek
14 Ocak Karga Kadıköy
22 Ocak Roxy
23 Ocak Ataşehir Bulvar AVM
 
 

 Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KÜLTÜR SANAT Haberleri

Başlık Tarih
 
DİVAN PASTANESİ09 Mart 2020
Dünya Kadınlar Günü’nde “Onur Ödülü” Nevra Serezli’ye09 Mart 2020
REHA YALNIZCIK 40. SANAT YILINDA “SEYAHATNAMEDEN” SERGİSİ İLE GALERİ DİANİ’D05 Şubat 2020
BENİM PRESTİJ ŞARKIM05 Şubat 2020
‘’Seni Unutmak İstemedim ki’’ tiyatro oyununa büyük ilgi05 Şubat 2020
İkinin Biri Oyunu Trump Sahne'de04 Ocak 2020
NEVRA SEREZLİ 11 YIL SONRA SAHNEDE DAKİKALARCA ALKIŞLANDI.04 Ocak 2020
İş Sanat Yeni Yıla Strauss Gala İle Merhaba Dedi04 Ocak 2020
‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ 5 Ocak’ta Trump Sahne’de 02 Ocak 2020
‘Şen Makas’ 4 Ocak’ta Trump Sahne’de 02 Ocak 2020
DÜNYA GENÇLİK KONSEYİ ÖDÜLLERİ BiRUNİ ÜNİVERSİTESİ'NDE GERÇEKLEŞTİ20 Aralık 2019
“TÜRK SİNEMASI” NIN İSTANBUL İLE RANDEVUSU!17 Aralık 2019
Sibirya’dan Sevgilerle Sergisi Yarın Açılıyor05 Aralık 2019
TÜRKİYE VE RUSYA’YI RESİMLE ANLATTILAR: ‘KARŞILIKLI BAKIŞLAR’ SERGİSİ03 Aralık 2019
İSTANBUL YENİ BİR YAĞIŞLI VE SOĞUK HAVANIN ETKİSİ ALTINA GİRİYOR28 Kasım 2019
İstanbullular Elazığ Lezzetlerine Doydu28 Kasım 2019
Kartallılar ‘Şen Makas’ İle Kahkahaya Doydu28 Kasım 2019
3. ULUSLARARASI ADANA LEZZET FESTİVALİ‘NİN TADINA DOYUM OLMADI07 Ekim 2019
Büyük Gurur... Türk Halk Oyunları Topluluğu dünya birincisi oldu30 Eylül 2019
SAMSUN TARIM FUARI 5. KEZ KAPILARINI AÇTI25 Eylül 2019
Brezilyalı Oyuncu Jessica May ÖzdilekPark İstanbul’da!17 Eylül 2019
Bir şiirim var birde şairim’de konuğumuz Nermin Karakaya 28 Temmuz 2019
“Mürekkepten” Sergisi İçin Son Günler!17 Temmuz 2019
15. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU29 Mart 2019
DÜNYA TİYATRO GÜNÜ’NDE PERDE KEREM ALIŞIK İLE AÇILDI28 Mart 2019
23. Uluslararası Ankara Caz Festivali 26 Nisan 2019 Tarihinde Başlıyor! 21 Mart 2019
15 Yaşındaki Suriyeli Hamudi’nin Sergisi 20 Mart’ta açılıyor!19 Mart 2019
Ailelerin Çocuklarını Sanata Yönlendirirken İzlemesi Gereken 5 Adım14 Mart 2019
1.İstanbul Öykü Festivali Cuma Günü Başlıyor14 Mart 2019
“FELATUN BEY İLE RAKIM EFENDİ” GALASINA YOĞUN İLGİ13 Mart 2019
Kadın Varsa İmkânsız Yoktur12 Mart 2019
TÜYAP Bursa 17. Kitap Fuarı Açıldı 09 Mart 2019
Tarihe Yön Veren 100 Kadın08 Mart 2019
AZERBAYCAN’DAN ÜSKÜDAR’A ‘BEYAZ KÖPRÜ’07 Mart 2019
İzleyici Rekorları Kıran Müslüm Yeniden Vizyonda 27 Şubat 2019
“YÜCEL’İN ÇİÇEKLERİ” ADLI BELGESEL FİLMİ KARTAL’DA İZLEYİCİYLE BULUŞTU27 Şubat 2019
KARTAL BELEDİYESİ ONUR AKIN’I KARTALLI SEVENLERİYLE BULUŞTURACAK26 Şubat 2019
​EROL EVGİN GECESİ 23 Şubat 2019
TSKB’den Yarının Kadın Yıldızlarına Eğitim Desteği 23 Şubat 2019
SU ÜZERİNE YAPILAN HER ŞEY EBRU DEĞİL22 Şubat 2019
TİYATRONUN KALBİ 10 YILDIR ATAŞEHİR’DE ATIYOR21 Şubat 2019
Süleymannâme Sergisi Ankara Milli Kütüphane’de Açıldı 21 Şubat 2019
KADIN DİLİNDEN MASALLAR PARİS’TE SAHNELENECEK21 Şubat 2019
“KALAMIŞ LIVE” İLE MÜZİK ZİYAFETİNE DAVETLİSİNİZ21 Şubat 2019
EN GÜZEL RÜYALARI GERÇEK OLDU19 Şubat 2019
Fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması Başlıyor19 Şubat 2019
Fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması Başlıyor19 Şubat 2019
Fransa’da Türk modası rüzgârı esti19 Şubat 2019
ANKARA’YA YILDIZ YAĞMURU19 Şubat 2019
SANAT KENTİ AVCILAR’DA LEVENT ÜZÜMCÜ RÜZGARI 20 Aralık 2018
‘‘BABAM VE OĞLUM’’UN YÖNETMENİ ÇAĞAN IRMAK’TAN DUYGU YÜKLÜ FİLM ‘‘BİZİ HATIRLA’’ 23 KASIM’DA VİZYON DA...14 Kasım 2018
‘Meçhul Paşa’ oyunu 13 Kasım'da prömiyer yapacak 09 Kasım 2018
​KARTAL’DA BİTLİS RÜZGÂRI05 Kasım 2018
ULUSLARARASI FEMİNİSTANBUL ŞİİR FESTİVALİ’NİN AÇILIŞI KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ02 Kasım 2018
İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ OYUNU “CAN YELEĞİ” SEYİRCİYLE BULUŞTU25 Ekim 2018
​KEDİBÜDÜ SERİSİ ABM YAYINEVİ ETİKETİYLE RAFLARDA01 Ekim 2018
DÜNYANIN EN HAVALI SEMTLERİ BELLİ OLDU24 Eylül 2018
THE CIRCLE, “KALP OLMAK NE OLA?” SERGİSİ İLE AÇILDI!19 Eylül 2018
ŞAİR AHMET BOZKURT’TAN BEKLENEN ŞİİR KİTABI: KU’YU18 Eylül 2018
Belediye Başkan’ından maNga grubuna fındık takviyesi !10 Eylül 2018
MEMLEKET ŞİİRLERİ ANTOLOJİSİ KİTAP DÜNYASINDA YERİNİ ALDI30 Ağustos 2018
15 temmuz sergisi açıldı 16 Temmuz 2018
Zeytinburnu Konulu Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması Başladı14 Temmuz 2018
İSTANBULLULAR, VODAFONE FREEZONE İLE PARKTA CAZ KEYFİ YAŞADI11 Temmuz 2018
MOST – UNIQ AÇIKHAVA KONSERLERİ BAŞLIYOR KARDEŞ TÜRKÜLER’DEN 25. YILA ÖZEL KONSER10 Temmuz 2018
MOST – UNIQ AÇIKHAVA KONSERLERİ BAŞLIYOR KARDEŞ TÜRKÜLER’DEN 25. YILA ÖZEL KONSER10 Temmuz 2018
MOST – UNIQ AÇIKHAVA KONSERLERİ BAŞLIYOR KARDEŞ TÜRKÜLER’DEN 25. YILA ÖZEL KONSER10 Temmuz 2018
8.Bodrum Türk Filmleri Haftası’nın tarihi belli oldu!10 Temmuz 2018
AZKA YAZ KONSERLERİ TEMMUZ AYINDA DA DUR DURAK BİLMİYOR EĞLENCE DOLU BİR YAZ AZKA OTEL’DE09 Temmuz 2018
​Karahan’ın yeni kitabı: Çınar’ın Doğuşu06 Temmuz 2018
VODAFONE’UN DESTEKLEDİĞİ “PARKLARDA CAZ” HEYECANI BAŞLIYOR05 Temmuz 2018
Sanatçılar Amasra'da Barış Akarsu anısına Konser Veriyor!05 Temmuz 2018
​Açık hava sinemaları sezonu açtı 04 Temmuz 2018
MEHMET ERDEM EGE’YE DEMİR ATTI!..04 Temmuz 2018
Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda ödüller verildi03 Temmuz 2018
İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde “Bakış Açıları”02 Temmuz 2018
İBB TEMMUZ AYINDA KÜLTÜR ŞÖLENİ YAŞATACAK28 Haziran 2018
​Şarkılarla mezun oldular 28 Haziran 2018
SİNEMA VE TİYATROYA OLAN İLGİ ARTIYOR28 Haziran 2018
Bu yaz izlemeniz gereken 14 film!27 Haziran 2018
TÜRK DİZİLERİ AVRUPA’YA DAMGASINI VURDU! AVRUPA, TÜRK DİZİLERİNİ KONUŞTU!27 Haziran 2018
Çocuklar hafta sonu Trumpland'de Ahşap Balık Magnet yapacak, tiyatro izleyecekler.26 Haziran 2018
AHLAT AĞACI’NA İZMİR OPTİMUM’DA BÜYÜK İLGİ26 Haziran 2018
Zorlu Center, açık havaya özel dopdolu bir program hazırladı.25 Haziran 2018
ÖDÜL KAZANAN TİYATRO ESERLERİ KİTAPLAŞTIRILDI25 Haziran 2018
Regnum Live in Concert, Rita Ora ile başladı25 Haziran 2018
Zorlu’da Evrencan Gündüz coşkusu 25 Haziran 2018
Türk Telekom Ramazan Geleneklerini Canlandırdı18 Haziran 2018
Anadolu lezzetlerini buluşturan Komili Lezzet Seyahatnamesi’nin ikincisi yayımlandı18 Haziran 2018
MÜLTECİ KAMPINDA MİNİKLER DE UNUTULMADI13 Haziran 2018
DOĞUŞ GRUBU TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN SANATA Bi YER PLATFORMU; “2015 YILINDAN BU YANA GENÇ SANATÇI ADAYLARININ YANINDA”12 Haziran 2018
Çalışan Gönüllülüğü Haftası’nda KAÇUV Çocuklarının Bayram Hediyeleri Akbanklı Gönüllüler’den12 Haziran 2018
Kristal Elma 30 yıldır yaratıcılığı kutluyor12 Haziran 2018
HARBİYE’DE MÜZEYYEN SENAR GECESİ12 Haziran 2018
EN İYİ ‘’SANAT KARELERİ’’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU12 Haziran 2018
​CADDE’NİN EN İYİSİ “MEKSİKALI”07 Haziran 2018
Lüleburgazlı Gençler, “Büyük Buluşmaya” Davet Edildi! 07 Haziran 2018
D&R İSTANBUL'DAKİ EN BÜYÜK CADDE MAĞAZASINI AÇIYOR07 Haziran 2018
SABANCI VAKFI, GÖNÜL ZENGİNİ SADIKA SABANCI’NIN VEFATININ 30’UNCU YILINA ÖZEL FİLM HAZIRLADI07 Haziran 2018
ZOHAK Filminin Galası Yapıldı07 Haziran 2018
16. ÇEVRE KISA FİLM FESTİVALİNİ ALARGA İLE DOĞUKAN AKIN KAZANDI29 Mayıs 2018
OSOVA PRİZRENLİLER KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ TÜRKİYE RUMELİ VE BALKAN ÇALIŞTAYI’NA KATILDI25 Nisan 2018
BİN YILLIK TÜRK KÜLTÜRÜ YARIN BAŞKENTTE 18 Nisan 2018
“Görünenin Ardındaki Singapur” ve “İstanbul’da Deniz Sefası”11 Nisan 2018
Da Vinci’yi keşfetmek için son gün 7 Nisan20 Mart 2018
Zeytinburnu 3. Uluslararası Öykü Festivali başlıyor19 Mart 2018
ŞEHİTLERİMİZE VE AFRİNE DESTEK GEÇESİ!19 Şubat 2018
KARTALLI MÜZİK SEVERLER ERDEM ÖZGEN TSM KONSERİ’NDE BULUŞTU12 Şubat 2018
İMAMOĞLU, KARS VE ARDAHAN’DA TEMASLARDA BULUNDU08 Şubat 2018
Palmiye Group durmak yok yola devam dedi.05 Ocak 2018
Türk western filmi Belalılar'ın Galası Yapıldı!22 Aralık 2017
"Rumi Sergisi" Trump'ta Sanatseverlerle Buluşacak07 Aralık 2017
OPET tarihe sahip çıkmaya devam ediyor 23 Kasım 2017
DİLEK TÜRKKAN ÖĞRETMENLER İÇİN SÖYLEYECEK20 Kasım 2017
İSTANBUL'DA BİZANS'I KEŞFETMEK08 Kasım 2017
lezzet durağı Akra’da 18 Ekim 2017
İSTANBUL HATAY'LA BULUŞUYOR MEDENİYETLER ŞEHRİ İSTANBUL'DA29 Eylül 2017
KADIKÖY KÜLTÜR MERKEZLERİNDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR29 Eylül 2017
LEZİTA, EDT FUARI'NDA İLGİ ODAĞI OLDU27 Eylül 2017
‘Geçmiş ve Şimdi; Ama hepsi Aynı’27 Eylül 2017
Dünya pizzaya hayran, biz kendi mutfağımıza26 Eylül 2017
NORMANDİYA’YI SAFFET EMRE TONGUÇ İLE KEŞFEDİN!26 Eylül 2017
İSTANBUL’A 7 MİLYON YABANCI TURİST GELDİ25 Eylül 2017
BEYPAZARI’NDA FERHAT GÖÇER ŞÖLENİ20 Eylül 2017
PRONTOBLOG’DAN REHBER İLE SEYAHAT ETMENİN 5 FAYDASI20 Eylül 2017
Sosyal Medya Hashtag Festivali'nde Buluşuyor10 Ağustos 2017
BÜYÜKÇEKMECE FESTİVALİ'NDE KAYAHAN GECESİ03 Ağustos 2017
KADIKÖY BELEDİYESİ PARKLARDA SİNEMA KEYFİ SUNUYOR20 Temmuz 2017
Müzik dünyasının önemli isimleri Trakya Fest'te buluşuyor18 Temmuz 2017
GERMİYANLI NURAN TEYZE KADIKÖY’DE DUVAR RESİMLERİ YAPIYOR17 Temmuz 2017
BANU ÖZKAN TOZLUYURT, İLK ROMANI “DUT AĞACI” İLE BEĞENİ TOPLUYOR17 Temmuz 2017
TRABZON'UN İLK FİLM FESTİVALİ HEYECANI CEVAHİR'DE YAŞANDI15 Temmuz 2017
'KIZIM VE BEN' FİLMİ GELİYOR!07 Temmuz 2017
FİLM SAN VAKFI SİNEMANIN YOL HARİTASINI ÇİZECEK07 Mayıs 2017
OSMANLI’dan ,CUMHURİYET’e DEFİLESİ MUHTEŞEMDİ!...22 Nisan 2017
CAZ TADINDA TÜRKÜLER SÖYLEDİLER07 Şubat 2017
İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI01 Şubat 2017
İSTANBUL DEVLET TİYATROSUNA İKİ ÖDÜL 30 Ocak 2017
ŞEHİR TİYATROLARI 30 FARKLI OYUNLA SEYİRCİSİYLE BULUŞUYOR30 Ocak 2017
TOPRAK, SU, ATEŞ DİLE GELDİ 19 Ocak 2017
MEMECAN: KARİKATÜRÜN GELECEĞİ PARLAK11 Ocak 2017
6. SHİNİNG STAR SANAT FESTİVALİ'NE BÜYÜK İLGİ27 Aralık 2016
TEK KAREDE ZEYTİNBURNU'NU ANLATTILAR27 Aralık 2016
'KARŞI'DA SANAT BAŞKADIR23 Aralık 2016
FIAP KUPASINDA AFFD 11.SIRADA22 Aralık 2016
ŞEB-İ YELDA'DA DİRENİŞ ŞİİRLERİ22 Aralık 2016
TUĞÇE SAYIN İLE DUBAİ'DE TÜRK RÜZGARI18 Aralık 2016
​ŞEHİR BİR TİYATRO SAHNESİDİR16 Aralık 2016
DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ İÇİN 'GÖNÜL YOLCULUĞU'01 Aralık 2016
'TEK KAREDE ZEYTİNBURNU'NU ANLAT' CUMA SON GÜN!28 Kasım 2016
SERENAY AKTAŞ BU KEZ TİYATRO İÇİN ''BENİM NEYİM EKSİK'' DEDİ25 Kasım 2016
'LUNAPARK GEZEGENİ' ÇOCUKLARLA BULUŞTU25 Kasım 2016
MOSTAR KÖPRÜSÜNDEN ŞEHRİ MEDENİYET GEÇİYOR25 Kasım 2016
“GEÇ KALANLAR” PRÖMİYER GECESİNDE ALKIŞA DOYMADI24 Kasım 2016
SANATÇI, AYŞEN BİRGÖR “ TRT MÜZİK YILDIZLAR ALTINDA “ COŞTURDU!..14 Kasım 2016
ŞAHANE BİR KOMEDİ ''BİR ŞEY DEĞİLİM'' 18 KASIM'DA SİNEMALARDA08 Kasım 2016
Tiyatro Atölyesi’nde Dersler Başladı 04 Kasım 2016
Antalya’ da Muharrem Ayı’na Özel Tasavvuf Müziği04 Kasım 2016
NAZAN ÖCALIR GAZETECİLİK ANILARINI ''BİR BAŞKA KIRMIZI'''DA TOPLADI25 Ekim 2016
İNGİLİZCE CÜMLE KURMANIN EN KOLAY YOLLARI26 Eylül 2016
Atatürk’ün "Ümmid-i Aşkım" şiiri şarkı oldu28 Mayıs 2016
NOKTA TİYATROSU KIZ KISKANÇ İLE PERDELERİNİ AÇTI12 Nisan 2016
İzzet Günay’a Saygı Geces'nde duygulu anlar yaşandı30 Mart 2016
“AZAZİL 2: BÜYÜ” GALADA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ26 Mart 2016
Mültecilerin Dramı Zetinburnu'nda Sergiye Yansıdı23 Mart 2016
AYAKTA ALKIŞLANAN FANUS'UN DÜNYA PRÖMİYERİ FRANKFURT'TA YAPILDI22 Mart 2016
Beykoz Belediyesi'nin 2. Radyo Oskarları Basına Tanıtıldı19 Mart 2016
“En İyi Kamu Yayıncısı” CNR Kitap Fuarı'nda11 Mart 2016
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ'NİN DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİK BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ !24 Şubat 2016
ÇAĞIL YAMAN'IN İDDİALI KİTABI "GÜNEŞ MAKİNESİ" CNR KİTAP FUARINDA İMZA GÜNÜNDE24 Şubat 2016
BAKIRKÖY BELEDİYESİ KURSİYERLERİNDEN İŞARET DİLİ İLE MUHTEŞEM KONSER VE TİYATRO GÖSTERİSİ17 Şubat 2016
ESENLER BELEDİYESİ'NİN HAZIRLADIĞI 'ŞEHİR VE DÜŞÜNCE' DOPDOLU !17 Şubat 2016
KUVAYİ MİLLİYE DESTANI AYAKTA ALKIŞLABDI16 Şubat 2016
GELECEĞİN USTALARI ZEYTİNBURNU'NDA ÖDÜLLERİNİ ALDI16 Şubat 2016
ZEYTINBURNU BELEDİYESİ ULUSLARARASI ÖYKÜ FESTIVALI BAŞLIYOR13 Şubat 2016
KADIKÖY ÇOCUKLARI "BARIŞ" RESİMLERİ ÇİZECEK !10 Şubat 2016
“ CELÂL YILMAZ TÜRKÜ GECESİ ” ZİRVEYE YERLEŞTİ! 05 Şubat 2016
ESEV Şarkılarını Zeki Müren İçin Söyledi!...29 Ocak 2016
Mardinli Ressam Nasır Türk’ün ,BARIŞA Adadığı “ Resim Sergisi ” İstanbul’da Açıldı!...24 Ocak 2016
Şairler ve Şiir Sevenler Derneği ‘nin ”Şiir Dinletisi” Yapıldı!...21 Ocak 2016
MARKO PAŞA'YA PROFİLO'DA ÜNLÜ AKINI18 Ocak 2016
BAKIRKÖY YEDİ BÖLGE'den, MUHTEŞEM THM KORO AKŞAMI!..17 Ocak 2016
Askerlik Şubesi Başkanı Akar’a,Zeytinburnu Yardımlaşma Derneği’nden Ziyaret!...12 Ocak 2016
Aydınlar Ocağı’ nın ,Daruziyafe’de söyleşi konuğu Prof.Dr.Mustafa Yıldırım Oldu!...11 Ocak 2016
Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Nurhan Çetinkaya’ya Çevirel ve Gündüz’den Ziyaret!...11 Ocak 2016
TİYATROCU ARGUN KINAL HAYATINI KAYBETTİ07 Ekim 2015
Tiyatro Ak’la Kara, Yeni Sezonda Perdelerini Açıyor05 Ekim 2015
ZEYTİNBURNU'NDA YENİ YETENEKLERE KURS İMKANI18 Eylül 2015
14. İSTANBUL BİENALİ KOÇ HOLDİNG SPONSORLUĞUNDA KAPILARINI AÇIYOR28 Ağustos 2015

Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH