Ana Sayfa > Site Yazarları

OSMAN İSLAM - osmanislam@hotmail.com
​Merter’de ihracat rekoru kırılabilir!
08 Ocak 2020 - 2551 okunma

Merter İstanbul’da tekstilin merkezi bir kaç bölgeden biri ancak belki de en önemli bölgesi. Çünkü çevresinde Zeytinburnu gibi penyenin yani dokumanın üssü bir ilçe;  çocuk ve kadın tekstilinde Güngören gibi bir bölge; örmede Bayrampaşa Maltepe gibi bir merkez varken Merter’in geride kalması zaten düşünğlemezdi.
Merter İşadamları Derneği (MESİAD) yıllardır Yusuf Gecü’nün yönetiminde klasik bir anlayışla bir arpa boyu yol alamadı.
Aslında Merter’de belki İstanbul’daki tekstil ihracatının önemli bir potansiyeli var ancak bu bir türlü koordine edilemiyor. Derneklerin görevi aslında üyeler arasında dayanışmayı ve işbirliğini sağlamaktır ancak bu Merter piyasası için bir türlü mümkün olmadı.
Bir zamanlar Merter’de mesela İdris Akdoğan zamanında Merter Moda Günleri adı altında çok güzel etkinklikler, defileler ve tanıtımlar yapılırdı. Son yıllarda biraz da siyasetin yoğun gündemi yüzünden belki de; Moda Günleri yapılamadığı gibi yerine alternatif günler ve etkinlikler de yapılamadı. Oysa Merter dolayısıyla hemen yanıbaşındaki Güngören piyasası bir araya gelip çok büyük defile ve moda günlerine hatta Merter Fashion etkinliklerine imza atabilirlerdi.

MERTER ÜLKE EKONOMİSİNE CİDDİ KATKI SAĞLIYOR
Merter Tekstil Merkezi ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan bir bölge. Merter pisasasının bunu çok daha ilerilere taşıyacak ciddi ve cesur bir yömnetimr ihtiyacı var. Bu atılımları 100 farklı projeyle ortaya atan Betül Eren Işık Merter için bir şans olabilir diye düşünüyorum.
Bu ülkede müteşebbislerin sadece erkeklerden ibaret  olmadığını şirketleriyle ve şirketlerindeki başarılarıyla ortaya koyan Işık gerçek anlamda ışık vaadediyor.
Eğer Merterli işadamları Betül Eren Işık’ı başkan yaparsa eminim ki bu projeler de en kısa zamanda hayata geçirilecektir. Çünkü Işık çok kurumsal bir çalışma ve çok profesyonel bir ekiple hazırlık yapmıştır.
Betül Eren Işık profesyonel bir yönetimle ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu şu dönemde Merterli ihracatlara rahat bir nefes aldıracak son şanstır.
Kalın sağlıcakla ve sağlıklı kararlarla...

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


OSMAN İSLAM Diğer Yazıları

14 Nisan 2020 - ZEYTİNBURNU İSTANBUL'A ÖRNEK OLMALI!
26 Mart 2020 - KORONAVİRÜS MAĞDURLARIMIN YENİ HAYATA ADAPTASYONU!
18 Mart 2020 - KORONAVİRÜSÜN FAYDALARI, BİZE ÖĞRETTİĞİ VE UNUTTUKLARIMIZ...
30 Ekim 2019 - ​İstanbullu kendine geldi mi acaba?
04 Aralık 2018 - BİR SAAT
06 Temmuz 2018 - SEÇİM BU İŞTE!
21 Ocak 2018 - AFRİN’DE TARİH YAZAN MEHMETÇİK
07 Kasım 2017 - ​İstanbul bir sevdadır…
04 Şubat 2016 - İNSANLAR NEREDE, İNSANLIK NEREDE?
13 Kasım 2015 - Biz neredeyiz, Soma nerede, Avrupa nerede?
Radyo Canlı Yayın
FIRSATLAR
Facebook Beğen
    
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH