Ana Sayfa > Site Yazarları

OSMAN İSLAM - osmanislam@hotmail.com
KORONAVİRÜSÜN FAYDALARI, BİZE ÖĞRETTİĞİ VE UNUTTUKLARIMIZ...
18 Mart 2020 - 1161 okunma

kORONAVİRÜS gibi salgın bir hastalık yüzünden hayatımız felce uğradı.  Şimdi  bilirkişiler, uzmanlar, tıp adamları evlerinize kapanın ve asla kalabalık yerlerde bulunmayın önerilerinde bulunuyor.
Ev hayatını sevmeyenler ve hemen her öğünü dışarıda, lüks lokantalarda kendine hizmet edilmesinden hoşlanan tipler şimdi ne yapacak?
Merak ediyorum, kendi yemeğini yapmak zorunda kalacak, kendi çamaşırını, bulaşığını hatta kendi kokmuş çoraplarını, çamaşırlarını 'ıııhhhhh' diyerek yıkamak zorunda kalanları merak ediyorum ve gülüyorum içten içe...
Hani kahve içmek için mekan beğenmeyenler, Starbuks krizi tutanlar, 'kahve içmeden kendime gelemiyorum ayol'  diyenleri de merak ediyorum.
Evde mutfağın yolunu tanımayanlar, banyoda bir bir lavaboyu bile ciflemeyenler, babası bile görmeden gecenin bir vakti kedi gibi süzülüp odasına kapanan kızlar, 'arkadaşlarla bugün alem yapacağız' diyen oğlanları da merak ediyorum.
Konken partisinden geri kalan kokoşları da, sabah kahvaltısına Paris'te Eyfel'e karşı, Roma'da Aşk Çeşmesi'ne karşı yapmak isteyen sözümona burjuvazinin namert oğlanlarını kızlarını da merak ediyorum.
Hergün bir absürt yerden video paylaşan şu  fenomen bozuntuları da hep aklıma geliyor, ne yapacaklar diye...
Yahu bunlar yedidiklerini, ...çtıklarını paylaşmadan duramaz; nasıl dibe vurmuşlardır şimdi... Tüh be, onlara da bu kötülük pardon koronalık yapılır mı yaaa?...
'Maçlara gidenlere bulaşıyor da bu korona, cami cematine bulaşmıyor mu diye zavallı yazıları tuşlayan bolgerları da aklıma getiriyorum.
Vah vaaah...
Ne olacak bizim halimiz derken yani kendi halinde yaşayan 'Tipik Türkleri' düşünürken bir de baktım ki asıl darbeyi, yiyecek olanlar bu fenomencikler...
Allah hepimize sabır versin ancak onlara daha çok versi,n. Çünkü onların sabır  göstermesi gereken o kadar aktivite, cevap vermeleri gereken o kadar hayranları var ki...
Hoş şimdilerde hayran kitlesi sadece kendine hayran olmayı seçmiş gibi, kendi ailesine, kendi sevdikleirne...
Eee aklın da yolu da bu. 
Allah  korusun,  hiç bir şeyin şakası yok da inmsan ne yaparsa hep ilerisini bir düşünecek.

ALACAĞIMIZ DERS
İnsan böyle zamanlarda evinin değerini, ailesinin değerini daha iyi anlar diye umuyorum. Belki sürekli ertelediğimiz sorunları konuşma fırsatı bulacağız, belki çocuğumuzun yüzündeki beni yeni farkedeceğiz, belki mutfaktaki eksiği ve kadının yaşadığı zorluğu farkedeceğiz, belki kadın olmanın zorluğunu daha bi hissedeceğiz.
Biz erkekler olarak diyorum.
Kitap okumanın güzeliğini aydınlığını  göreceğiz. 
Ev işlerine  bir lokma yardımcı olacağız.
Belki de aylardır yanmayan ampulü değiştireceğiz.

EV YEMEĞİNİN LEZZETİTİNİ VE FAYDALARINI GÖRECEĞİZ
Sürekli dışarıdan yiyenlerin belki yemek yapmayı öğrenecekleri bir ortam olacak ve vücut direnci kazanmanın ilk şartlarından biri olan doğal beslenmeyi öğreneceğiz.

YIKANMANIN VE KİŞİSEL BAKIMIN HAFİFLİĞİNİ ANLAYACAĞIZ
Belki haftada bir yıkanan tembel bir millet olarak hergün yıkanmanın vücudumuzu nasıl hafiflettiğini göreceğiz, belki de temizliği yeniden keşfedeceğiz.
Hani bir müslüğman millet olaark unuttuğumuz, metrolarda insanların koltukaltı kokusundan yanınızdan uzaklaştığı pis kokulardan arınacağız.
Ne dersiniz?
Bu virüsün faydaları da yok mu...


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


OSMAN İSLAM Diğer Yazıları

14 Nisan 2020 - ZEYTİNBURNU İSTANBUL'A ÖRNEK OLMALI!
26 Mart 2020 - KORONAVİRÜS MAĞDURLARIMIN YENİ HAYATA ADAPTASYONU!
08 Ocak 2020 - ​Merter’de ihracat rekoru kırılabilir!
30 Ekim 2019 - ​İstanbullu kendine geldi mi acaba?
04 Aralık 2018 - BİR SAAT
06 Temmuz 2018 - SEÇİM BU İŞTE!
21 Ocak 2018 - AFRİN’DE TARİH YAZAN MEHMETÇİK
07 Kasım 2017 - ​İstanbul bir sevdadır…
04 Şubat 2016 - İNSANLAR NEREDE, İNSANLIK NEREDE?
13 Kasım 2015 - Biz neredeyiz, Soma nerede, Avrupa nerede?
Radyo Canlı Yayın
FIRSATLAR
Facebook Beğen
    
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH