'3.Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi'nin lansmanı da muhteşem oldu!
Haber
27 Eylül 2021 - Pazartesi 00:06
 
'3.Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi'nin lansmanı da muhteşem oldu!
Mandarin Oriental Bosphorus Hotel’de gerçekleşecek olan 3.Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi'nin lansmanı Recaizade Mahmut Ekrem Yalısı'nda düzenlenen basın toplantısı ile gerçekleşti. Sarıyer Recaizade Mahmut Ekrem Yalısı'nda düzenlenen etkinliği çok sayıda basın mensubu takip etti.
EKONOMİ Haberi
'3.Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi'nin lansmanı da muhteşem oldu!

LOB’IN International, European Business Clup Association ve DMW Diplomaten International tarafından Avrupa Birliğine akredite düzenlenecek olan 3.Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi'nde sektörün temsilcileri bir araya gelecek. 
Görkemli törenin öncesinde basın lansmanı düzenleyen Lobin International Genel Başkanı Fahri Ustaoğlu; Türkiye avrupa gıda standartlarını yakalamalı  ,çevre felaketi gıda maliyetlerini arttırıyor tedbir alınmazsa yarın gıda felaketiyle karşı karşıya kalabilriz .Hayatımız ve sağlığımız gıdaya bağlıdır. Gıda standartlarında Avrupa birliğiyle hareket etmeliyiz dedi. Lobin International Başkanı Fehim Ustaoğlu ise düşüncelerini genç neslin sağlıklı büyüyebilmesi yeni nesillerin sağlık problemi yaşamadan ayakta kalabilmesi gıda sorunlarına bugünden tedbir almakla mümkün olabilecek diyerek ifade etti.
Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Ferhat Bozçelik; Uluslararası diplomatlar birliği olarak gıda zirvesini destekliyoruz, Lobin International yanındayız' dedi. 
Prof. Dr. Uğur Özgöker ; gıda zirvesinin bilimsel kurul başkanlığını yapmaktan onur duyuyorum.Böyle önemli bir projede yer almaktan çok mutluyum. Ekibimizle birlikte nitelikli ürün ve hizmetin devamı için bilimsel  alt yapımızı paylaşmaya hazırız dedi.
Spektral holding Yönetim kurulu başkanı Erdal Can Alkoçlar ve Ceo Göksel Gürsoy gibi basın, sanat, iş, siyaset ve ekonomi dünyasının öne çıkan isimleri katıldı. 

LOB'IN International, European Business Clup Association ve DMW Diplomaten International tarafından Avrupa Birliği'ne akredite edilecek olan 3.Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi için yapılan lansmanda ödül gecesinin ayrıntılarına yer verildi.

Gıda Zirvesi öncesinde düzenlenen basın lansmanında LOB'IN International Genel Başkanı Fahri Ustaoğlu, "Türkiye, Avrupa gıda standartlarını yakalamalı. Çevre felaketi, gıda maliyetlerini arttırıyor, tedbir alınmazsa yarın gıda felaketiyle karşı karşıya kalabiliriz. Hayatımız ve sağlığımız gıdaya bağlıdır. Gıda standartlarında Avrupa birliğiyle hareket etmeliyiz" dedi. LOB'IN International Başkanı Fehim Ustaoğlu ise "Genç neslin sağlıklı büyüyebilmesi, yeni nesillerin sağlık problemi yaşamadan ayakta kalabilmesi, gıda sorunlarına bugünden tedbir almakla mümkün olabilecek" dedi.

 

FERHAT BOZÇELİK: "GIDA ZİRVESİNİ DESTEKLİYORUZ"

Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Ferhat Bozçelik, "Uluslararası diplomatlar birliği olarak gıda zirvesini destekliyoruz. LOB'IN International'ın yanındayız" ifadeleri kullanırken Prof. Dr. Uğur Özgöker ise "Gıda zirvesinin bilimsel kurul başkanlığını yapmaktan onur duyuyorum. Böyle önemli bir projede yer almaktan çok mutluyum. Ekibimizle birlikte nitelikli ürün ve hizmetin devamı için bilimsel altyapımızı paylaşmaya hazırız" dedi.

 

Spektral Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Can Alkoçlar ve CEO Göksel Gürsoy gibi basın, sanat, iş, siyaset ve ekonomi dünyasının öne çıkan isimlerinin katıldığı lansmana . şarkıcı Akın "Anlatamıyorum, Seni çok seviyorum" gibi popüler parçalar ile renk kattı.

Uluslararası gıda kalite zirvesini düzenleyen Fahri Ustaoğlu, lansmanda lansmanda yaptığı konuşmada ''Gıda insanın hayatı kadar önemli bir şey. Hayatımızın her aşamasında gıda var. Son dönemlerde kamuoyunun gündemine geliyor olması da gıda sorununun bilinmediğinden değil, gıdanın farkına varılmadığından olduğunu düşünüyorum. Gıda farkına varılmıyor. Şu anda insanlar daha sağlıklı gıda tüketebilmek için ciddi emek sarf ediyorlar. İlk önce GDO'lu diye başlayan, bugün insan sağlığına zararlı üretimin önüne geçilmesiyle ilgili ciddi yaptırımlar oluyor."dedi.

Ustaoğlu, "Çevrenin sürekli bozulması gıda üretimini zorlaştırdı. Özellikle tohum alanında yapılan çalışmalar insan sağlığını bozdu. Laboratuvar ortamında tohumlar insan sağlığını etkilemeye başladı. Dünya ciddi bir tehditle, gıda tehlikesiyle karşı karşıya. Su kaynaklarının azalması değil bütün bu mesele. Hatta marketlerde ürün fiyatlarının yüksek olması bile değil. Yarın bir gün çok yüksek fiyatlar ödesek de maalesef gıdaya ulaşamayacağız. Böyle bir tehlikeyle karşı karşıyayız. 19 Ekim'de gerçekleşecek olan Gıda Zirvesi, yaklaşan tehlikeyi fark ettirmek için yapılıyor. İnsana kıymet vermek, daha nitelikli ürün ve hizmetle mümkündür. İnsanlığın geleceği gıdadır. Gıda zirvesini bunun için yapıyoruz" diye konuştu.

Bir konuşma yapan İstanbul Çevre Konseyi Federasyonu Genel Başkanı Bülent Sarıgül ise şunları söyledi: "İklim krizi ve çevreyle ilgili sorunlar var. Dünya 1.5 derecelik bir ısıya daha ulaşırsa bir sürü felaket yaşanacak. Gıda burada çok önemli. Gıda, yediklerimizde zehirlenmeler, diyabet ve diğer hastalıklar ortaya çıkıyor. Hem çevre hem gıda çok önemli."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı