Akşener aşiretlerin arasına girdi
Haber
13 Eylül 2022 - Salı 13:04
 
Akşener aşiretlerin arasına girdi
Şanlıurfa ziyareti sonrası istifalar yaşanır iken , seçimlerde aşiretlerin kimi destekleyeceği merak konusu oldu
SİYASET Haberi
Akşener aşiretlerin arasına girdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçtiğimiz hafta Şanlıurfa ziyareti sırasında Bucak aşireti ile bir araya geldiği ve Sedat Bucak'a vekil adaylığı teklif ettiği öne sürüldü. Teklif nedeniyle rakip aşiretten Mahmut Cevheri, hem partiden hem de danışmanlık görevinden istifa etmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde partisinin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki il ve ilçe başkanlarıyla Urfa'da bir araya gelmişti. Yüzlerce araç ile karşılanan Akşener bölge de kanaat önderleri ve aşiret temsilcileri ile de bir araya gelerek toplantı yapmıştı. Daha sonra Akşener, Şanlıurfa'da Susurluk kazasından sağ çıkan Bucak Aşireti lideri ve eski DYP milletvekili Sedat Bucak ile görüşmüştü. Yapılan görüşme iddialara göre İYİ Parti'de rahatsızlığa yol açtı. İddiaya göre, Akşener, ziyaretinde Bucak aşiretinden destek talebinde bulundu. Akşener'in Urfa'dan Sedat Bucak veya kardeşi Ahmet Ersin Bucak'ı 1. sıra milletvekili adayı yapmayı teklif ettiği öne sürüldü. Meral Akşener'in Sedat Bucak ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından, Şanlıurfa'nın diğer önde gelen aşiretlerinden Şıhanlı aşiretinin mensubu Mahmut Cevheri, İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki danışmanlık görevinden de, partiden de "fikir ayrılığı" gerekçesiyle istifa ettiğini duyurmuştu.

Bölge de iki büyük aşiret olan Bucak ve Cevheri ailesinin mensubu olduğu Şeyhanlı aşiretlerinin seçimlerde kimi destekleyeceği merak konusu oldu.

Kaynak: (AMG) - Aktüel Medya Gruop Editör: Mustafa Barış Durak
Etiketler: Akşener, aşiretlerin, arasına, girdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı