ŞİŞLİ PLAK FESTİVALİ 18-19 EYLÜL’DE
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 23:39
 
ŞİŞLİ PLAK FESTİVALİ 18-19 EYLÜL’DE
“Şişli Plak Festivali” için geri sayım başladı. İstanbul’un müzik kültürünü ve plak sektörünü oluşturan tüm paydaşlarını aynı çatı altında buluşturacak festivalin gelenekselleşmesi hedefleniyor.
KÜLTÜR SANAT Haberi
ŞİŞLİ PLAK FESTİVALİ 18-19 EYLÜL’DE

Şişli Belediyesi’nin kültürel etkinlikleri çerçevesinde bu yıl ilk defa 18-19 Eylül 2021’de Feriköy Organik Pazarı otopark alanında düzenleyeceği “Şişli Plak Festivali” için geri sayım başladı. İstanbul’un müzik kültürünü ve plak sektörünü oluşturan tüm paydaşlarını aynı çatı altında buluşturacak festivalin gelenekselleşmesi hedefleniyor.

İki gün boyunca ücretsiz birçok etkinliğin gerçekleşeceği festivalde ziyaretçiler; Moğollar, Baba Zula, Flört ve Kesmeşeker gibi albümleri plak formatında da basılan Türk rock müziğinin sevilen gruplarını dinleme fırsatı bulacak.

GÜVEN ERKİN ERKAL’IN ESERLERİ SERGİLENECEK
Festivalin “Art Zone” adı verilen sergi alanında Güven Erkin Erkal’ın poster ve afiş koleksiyonundan seçilen eserler sergilenecek. Birçok plağın kapağına imzasını atmış Betül Dengili Atlı’nın tasarımları da festival boyunca Bomontiada’da yer alacak.

FESTİVALE ÖZEL 500 KOLEKSİYON PLAK
Festivale özel 500 adet koleksiyon plağı basılacak. Cemal Reşit Rey’in 10. Yıl Marşı ve Lüküs Hayat eserlerinin yer aldığı numaralı plaklar da koleksiyonerlere sunulacak

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı