18 Mayıs 2023 - Perşembe

PKK mı gelsin, çok önemli bir haykırış!

İstanbul Türkiye’nin özeti derler ya Zeytinburnu da demografik yapısı itibariyle İstanbul’un dolayısıyla Türkiye’nin özeti. Hani İstanbul, Ankara ve İzmir gibi hayati öneme haiz belediyeler CHP’de diye bu Türkiye'ye etki eder mi derseniz işte o zor.

Yazar - Osman İislam
Okuma Süresi: 3 dk.
Osman İislam

Osman İislam

info@aktuelgazete.com - 02126647132
Google News

İstanbul Türkiye’nin özeti derler ya Zeytinburnu da demografik yapısı itibariyle İstanbul’un dolayısıyla Türkiye’nin özeti.

İstanbul’u alan Türkiye’yi alır denirdi eskilerde. Şimdilerde de aynı şeyler terennüm ediliyor.
Peki İstanbul’da durum ne olur sizce?
İstanbul Türkiye’nin özeti derler ya Zeytinburnu da demografik yapısı itibariyle İstanbul’un dolayısıyla Türkiye’nin özeti. Hani İstanbul, Ankara ve İzmir gibi hayati öneme haiz belediyeler CHP’de diye bu Türkiye'ye etki eder mi derseniz işte o, son potlaBence asla!
Artık milletimizin bir derdi var; Türkiye’nin geleceği yani beka sorunu.
Bir tarafta ülkesi için uyku gözlerine haram olan savunma sanayiinden, petrol sondajlarına, bedava gaz dağıtımından, dünyaya kafa tutan dev TCG Anadolu gemisine, İHA’sıan, SİHA^sına kadar büyük projelere imza atan bir lider; bir tarafta Atatürk’ün partisi olduğunu iddia eden ancak teröre yol veren teröriste kucak açan bir lider... Karar sizin...

BÜYÜK ŞEHİRLERİN EN BÜYÜK SORUNU
KENTSEL DÖNÜŞÜM VE OTOPARK
Zeytinburnu Belediye Başkan Ömer Arısoy gerçekten kentsel dönüşümde çığır açtı diyebiliriz. Çünkü çok sorunlu gibi görülen mahallelerde çok büyük işlere imza attı. Bunu, kendi deyimiyle ‘Gönül Rızası Gözeterek’ yaptı ve başardı. Şimdi ıra mahallelerde otopark sorununu çözmeye geldi.

İLÇEDEKİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ
Beştelsiz Mahallesi 
Kuran Sitesi ve etrafındaki riskli yapılar nedeniyle yıkılan ve Ocak 2017’de başlayan 160 konutluk proje yakında hak sahiplerine teslim ediliyor.
Telsiz Mahallesi
281 Konutluk projenin inşaatı devam ediyor.
Rezerv Konutlar
Zeytinburnu’nun Merkezi’nde Millet Bahçesi’ne komşu olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından inşa edilen 260 adet rezerv konut Telsiz Mahallesi’nin dönüşümü için hak sahipleriyle takas edildi. 
Aynı zamanda Loca Mahal’de 80 konut ve Kazlıçeşme 20 Parsel’de 227 konut hak sahiplerine sunuldu.
Arnavut Mahallesi 
2021 yılında hak sahipleriyle olumsuz sonuçlanan görüşmeler, projenin yenilenmesiyle birlikte tekrar sunuldu. 482 konutluk bir dönüşüm için maliklerle görüşmeler başladı. 
Veliefendi ve Çırpıcı Mahallesi
2015 yılında özel sektör eliyle dönüşümüne başlanan bu proje tıkanmış vaziyetteydi. Zeytinburnu Belediyesi sürece dâhil olarak dengesizliklerin giderilmesini sağladı. Proje hak sahiplerinin mağdur olmaması için proje 2 etaba bölündü. 1. Etap’ta 288 konutluk inşaat devam ediyor, 2. Etap’a ise 280 konut inşa edilecek.
Merkezefendi Mahallesi İETT Blokları 
Zeytinburnu’nun 20 yıllık bir problemiydi. İmar planında yapılan iyileştirmeyle uzlaşma sağlandı. 467 konutluk projenin inşaatı devam ediyor. 
Seyitnizam İşçi Blokları
Dönüşüm için maliklerle görüşmeler devam ediyor. 
Kalın sağlıcakla...

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.